Załzawione i piekące oczy, zatkany nos… To tylko niektóre objawy, które prawie każdego roku dopadają alergików

Załzawione i piekące oczy, zatkany nos… To zaledwie niektóre objawy, które niemal każdego roku dopadają alergików. Oprócz leków przepisanych przez lekarzy istnieje jeszcze szereg naturalnych metod wspomagających złagodzenie objawów. Alergia wziewna że się nam mocno dać we gesty i pojawić się znienacka. Jak z nią walczyć? Poznaj swoje sposoby!
Przede wszystkim warto zaznaczyć, że domowe sposoby powinny być wyłącznie uwagą w rehabilitacji i ciągle należy być pod uwagą specjalisty, który przygotuje dla nas dobrą terapię. Gra tym domowe zabiegi są skuteczne o tyle, o ile nie jesteśmy uczuleni na żaden spośród nich. Warto o tym mieć, dołączać do całego ostrożnie i konsultować się z specjalistą.
Alergia wziewna – domowe środki na złagodzenie objawów
Przede wszystkim dla całych, których uczulają wszelkie pyłki, istotne jest jak najlepsze uważanie ich. Oczywiście nie wciąż istnieje obecne możliwe, częściej trudno się z nimi nie zetknąć, jednak wypoczynek na łące, kiedy zaczyna nas alergia wziewna, nie będzie pomocnym pomysłem.
Można próbować złagodzić objawy np. kiedy przyjeżdżamy do domu, wybierzmy się i weźmy prysznic – pyłki mogły się bowiem położyć w swoich ubraniach, albo na polskim ciele. Dzięki temu z razu powinno nam się zrobić coś mało.
Jeżeli dopadła nas alergia wziewna, musimy dbać, że dysponujemy większe zapotrzebowanie na witaminę C.

Jest ona stron antyhistaminowe, tym tymże działa w zwalczaniu objawów alergii, takich jak kłopoty z oczami, katar czy nieprzyjemne uczulenia pojawiające się na skórze. Dlatego dbajmy o to, aby nasza dieta była znaczna w witaminę C, zaś w razie potrzebie suplementujmy ją.
O włączyć jeszcze do diety czosnek. Alergia wziewna często oddaje się katarem i zatkanym nosem, a takiej trudnej sytuacji czosnek że nam ułatwić w oczyszczeniu i znalezieniu głębszego oddechu.
Czerpmy z darów lata a szukajmy po świeże czarne porzeczki. Jest to skutek tak wspaniały w witaminę C, że jego 100 g zawiera niemalże 300% dziennego zapotrzebowania na ostatnią witaminę. Za najwartościowsze w nią bierze się cytrusy, ale istnieje obecne uważanie błędne. Czarna porzeczka ma 4 razy dużo witaminy C niż pomarańcza.
Zamykajmy okna o poranku. To tylko więc jest miejsce największe nagromadzenie pyłków. Starajmy się szukać w następujących porach. Poza tym pytajmy o przejrzystość i stosujmy antyalergicznej pościeli. Gdyby jesteśmy alergikami, postarajmy się, aby przynajmniej nasza sypialnia była jak wzięta z marzeń sennych perfekcjonisty. Im kilka alergenów, tym dużo wypoczniemy.
Zioła i alergia wziewna
Pomóc mogą nam również napary z ziół. Są wiele zalety, które potrafią pokazać się ważne dla polepszenia naszego samopoczucia. Co pić, kiedy zmagamy się z alergią wziewną?
Zacznijmy od pokrzywy, która nasza jest ze znajomych racji antyalergicznych. Wchodzi na to wiele czynników, jednak ostatnim z droższych jest z pewnością obniżanie poziomu histaminy. Gra tym jest ona wyjątkowym źródłem żelaza czy witaminy C, a jeszcze działa przeciwzapalnie. Pokrzywa bardzo rzadko wywołuje reakcje alergiczne, można zatem ją w grupy przypadków pić bez obaw.
Dziurawiec zwyczajny też może pomóc w wypadku alergii wziewnej. On jeszcze jest obfitym źródłem witaminy C. I ma także witaminę I dodatkowo pracuje bakteriobójczo.
Równie pomocny pewno być rumianek. On też zmniejsza poziom histaminy. Przy czym bywa również silnie uczulający, stąd te powinien z nim szczególnie uważać.
Łagodzenie alergii wziewnej domowymi sposobami jest możliwe. Miejmy jednak, żeby wszystko pracować z głową i konsultować ze lekarzem.