Z wszystkim dniem odnosimy coraz toż niezwykle rozwiniętych technologii.

Reklama: Leczenie trądziku Bydgoszcz

Z dowolnym dniem używamy jeszcze to bardziej rozwiniętych technik. Jak się prezentuje są one również dawane w leczeniu trądziku. Poznaj metody, które świetnie uzupełniają leczenie farmakologiczne i stosowanie maści!

Fotoodmładzanie, zamykanie naczynek, depilacja, usuwanie przebarwień – to dopiero wybrane z środków kosmetycznych, do jakich sprawienia wykorzystywany laser. Drinkiem ze znanych już od lat sposobów leczenia blizn potrądzikowych jest terapia laserowa, jednak jak się okazuje potrafi być ona z sukcesami stosowana również do leczenia trądziku. 

Laserowa terapia świetlna zezwala na uszkodzenie bakterii propionobacterium acnes, które dają stany zapalne w zmianach trądzikowych. Wiązka światła wnika dokładnie w rolę i wpływa na gruczoły łojowe: podnosi ich granie, dzięki czemu wydzielają mniejszą ilość sebum (co zapobiega powstaniu nowych zaskórniaków, krostek oraz grudek).

Jest wiele sposobów terapii laserowych trądziku. Dzielą się one rolą oddziaływania plus są mniej lub bardziej inwazyjne. Do najskuteczniejszych metod należą frakcjonowanie nieablacyjne i połączenie frakcjonowania z ablacją. Podczas ważnego spośród nich światło lasera trafia do głębokich warstw kory oraz pracuje pobudzając skórę do regeneracji oraz unormowania pracy gruczołów łojowych.

Jeszcze skuteczniejsza od niej istnieje dodatkowa z wymienionych metod, w której i zaczyna się ablację: usuwającą bakterie zgromadzone w gruczołach łojowych i przyspieszającą proces gojenia zmian trądzikowych. Należy przy tym podkreślić, że inna z wymienionych form jest wyjątkowo inwazyjna i tworzy się z dłuższym okresem rekonwalescencji.