Według ekspertów rodzice powinni pozwolić swoim dzieciom na utrzymanie chipsów zamiast rodzynek, ponieważ są atrakcyjniejsze dla ich zębów.

Reklama: Protetyk Bydgoszcz

Wielu rodziców ma, że dołączając do kolejnego śniadania suszone owoce, np. rodzynki, zapewniają swoim dzieciom zdrową, zbilansowaną dietę. Jednak zdaniem wielu dentystów, lepkość suszonych owoce robi taki sam efekt obklejenia zębów, jak życie cukru.

Dane te stały podane do informacji po opublikowaniu raportu Royal College of Surgeons, który przedstawił znane na materiał zepsutych zębów wśród dzieci.

Przekąski z suszonych efektów są prawdziwym koszmarem każdego dentysty. Ilość wyrywanych zębów wśród dzieci w wieku przedszkolnym wzrosła w rozwoju zaledwie dziesięciu lat o 24 proc.

Tylko w starym roku 47 dzieci w wieku poniżej 1 roku było wyrywane nowe mleczne zęby. Suszone owoce są bardziej poważne niż tłuste czy słone przekąski ze względu na liczniejszą chęć do należenia do zębów. W 100 g suszonych moreli wydobywa się aż 53 g cukru.

Suszone owoce, to źródło wielu czynników odżywczych, ale i kalorii. W przyrównaniu do nowych owoców, zawierają więcej dużo cukru, a też bardzo potasu, miedzi, żelaza i manganu. Składników, które są potrzebne zarówno w diecie dzieci, kiedy i dużych. Niestety, ze względu na zdrowie zębów winnym stanowić jadane w stopniu.

Na suszone owoce powinny jednak uważać kobiety na diecie. Choć jest toż znakomita przekąska pomiędzy posiłkami, to natomiast ilość cukru i kalorii sprawia, że powinno się je jeść w małych porcjach. W terminie diety lepiej przegryzać między posiłkami warzywa. Też warto zwrócić opinię na fakt, że suszone wyniki są mniej sycące niż świeże. A jeżeli lubimy bakalie, pamiętajmy, by w okresie zakupów brać te o mniejszej zawartości cukru i bez konserwantów, dzięki czemu zadbamy o własne zdrowie i budowę.