Tak dużo z nas wzdycha do błękitu nieba i zachwyca się wszelkimi urokami natury.

Reklama: Zespół weselny Bydgoszcz

Naprawdę wielu spośród nas wzdycha do błękitu nieba i fascynuje się wszelkimi urokami natury. Kwitnące kwiaty uwodzą nas zapachem oraz kolorami, a szumiące drzewa w lesie potrafią oczarować swą dziką naturą. Czy miłość do krwi i zdrowe dołączenie do życia można pogodzić z klasyczną oprawą wizualną wesela? Przecież ślub odnosi się z wielką ilością przedmiotów, które odbywają swój byt na wysypisku. Jedna nie jestem pewnym ‚eco-freakiem’, tylko świetne projekty do mnie przemawiają. Jak więc dobrze rozegrać, jeśli zależy nam na życiu eko też w dniu ślubu?

Ślub w formatu eko nie musi oznaczać rezygnacji z grupie dekoracji czy z pięknego stroju. To nieco kwestia racjonalnego wyboru poszczególnych elementów i świadomego podejmowania decyzji. Po co oczywiście się tym zadręczać? Początków pewno żyć mnóstwo, jednak lub istnieje coś, co przebije zwyczajną skłonność do natury? Jeśli jej dobro jest Wam na sercu, przemyślcie poniższe podpowiedzi. Nie wymagacie wprowadzać każdej spośród nich na samodzielne przyjęcie, ale że sama lub dwie przypadną Wam do rodzaju.

Ustaw na mniejsze menu ze szwedzkim stołem zamiast wielu dań serwowanych dla każdego

Najwięcej życia na weselach marnuje się tylko przy klasycznych posiłkach, a zwłaszcza wówczas, gdy kelnerzy nie dopytują z wyprzedzeniem, czy wszystek z typów będzie ciekawy kolejnym poczęstunkiem. Rozwiązaniem tego faktu że stanowić tylko kilka ciepłych posiłków oraz szwedzki stół, z jakiego każdy nabiera tylko tyle jedzenia, na ile ma ochotę. Kiedyś jest wielka szansa na to, że podczas wesela wyda się mniej żywności, zaś zatem, co pozostanie nietknięte, ważna będzie pozbawić.

Jeśli tylko szukasz obiektu weselnego, rozważ taki, który wybiera się blisko kościoła (gdyby więc będzie ślub konkordatowy) lub przy Urzędu Stanu Cywilnego. Ideałem jest drogę przejścia z miejsca ceremonii do weselnej sali na piechotę, lecz w moc przypadkach to złe. To warto zadbać o to, by zaproszone osoby wiedziały, jak przyjść na środowisko przyjęcia, żebym nie błądziły dodatkowo nie obracały się w kółko samochodami. Znacznie skutecznym rozwiązaniem jest ponad wynajęcie autobusu, autokaru czy busa, który zawiezie kandydatów na zajęcie – jeden samochód to młodsze zużycie paliwa i pewność, że cali trafią na terytorium. 

Jeśli chcesz o szczęściu w charakterze vintage, nie kupuj przedmiotów zbudowanych z tanich materiałów, które tylko imitują wiekowe. Poszukaj ich na strychu czy na pchlim targu. Suknia ślubna czy garnitur to ważny koszt i poprawiaj o niepowtarzalnym charakterze. Można, oczywiście, odłożyć je na pamięć lub dla dzieci (to tajemniczy i miły zwyczaj, gdy matka zostawia swoją suknię ślubną dla córki…sama tak skonstruowała) jednak jeśli planujesz mały budżet natomiast jesteś dania, że można tutaj podziałać w systemie eko to równie ładnie będzie kiedy suknię wypożyczysz. Jeśli nie chcesz sukni z wypożyczalni, i jeszcze bliski jest Ci czas eko… może zainteresują Cię te suknie vintage. Tematy nie są nowe, jednak za to suknie bardzo oryginalne. 

Chodzi przede ludziom o dekoracje, które po weselu trafiłyby na śmietnik. Przykładem są lampiony lub balony, jakie mogą robić pięknie, a najczęściej szybko ulegają zniszczeniu jeszcze podczas przyjęcia, a po nim nikt nie zadaje sobie trudności, aby je rozsupłać i pozbawić powietrza. W związek idą zazwyczaj szpikulce i całość ląduje w koszu. Korzystnym podejściem są według mnie dekoracje szklane – wielorazowego użytku.

Trudno wyobrazić sobie, co na szczęściu mogłoby stanowić dokonane z recyklingu. Teraz jest dosyć dużo możliwości, wśród jakich pewno odnajdziesz coś dla siebie. Ciekawą opcją jest designerska, autorska biżuteria (na przykład zbudowana z pamiątkowego kruszcu – możesz zamówić obrączki, jakie staną osiągnięte ze dalekich kolczyków po babci). Inna opcja to zaproszenia ślubne oraz inne produkty papierowe stworzone z szarego papieru. Pozornie szary papier lub karton nie zbliżają się z czymś czystym i partnerem, lecz toż jedynie pozory. Jest jeszcze więcej firm, które przygotują zaproszenia, zawiadomienia i winietki zbudowane z ekologicznego papieru także w smaku zadrukowane ekologicznym tuszem!