Przewidują się dużo głębokie zmiany, przede każdym zniknie rondo ronda de Gaulle’a

Wszystko wysokie po latach akcji nad miejscowym planem zagospodarowania dla rejonu ulicy Foksal został podjęty drugi plan przez radnych miejskich. Zapowiadają się wyjątkowo zdrowe zmiany, przede każdym zniknie rondo ronda de Gaulle’a, które zmieni skrzyżowanie. Co za ostatnim dąży, swoje środowisko będzie musiała zmienić mieszkająca tam palma.

O sztukach nad własnym planem zagospodarowania rozmowy występują już z lat. Większość zmian przygotowała pracownia Dawos, w podłożu, której celu pracowali nad konkretnymi zmianami miejscy planiści. w 2014 roku program został oddany pod pomoce ogólne także pod koniec ubiegłego tygodnia rada miejska uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania.

Najbardziej otwartą zmianą uznaje stanowić likwidacja ronda de Gaulle’a, które zastąpi zwykłe skrzyżowanie. Radni przekonują, że takie podejście pozwoli upłynnić trening i pomóc poruszanie się komunikacji publicznej, pieszym i rowerzystom. Daje się i w przyszłości przeprowadzenie linii tramwajowej przez Kolejny Świat.

Najbardziej słaba przyszłość czeka instalacja Joanny Rakowskiej, jaka wyrasta na rondzie od 14 lat plus stanowi jedynym elementem tego rejonu. Zgodnie z projektem palma będzie potrzebowała istnieć przeniesiona. Gdzie dokładnie? Tego nie wiadomo, ale uchwalony dokument umożliwia na zostawienie jej “w rejonie skrzyżowania” Jerozolimskich z Nowoczesnym Światem. 

Tramwaje nie uciekną z Ulic Jerozolimskich, ale kolei ma ulec układ przystanków wzdłuż ulicy. Same i aleje zgodnie z układem uważają być przebudowane i przebywać reprezentacyjną przestrzenią. Plan zakłada zwężenie jezdni maksymalnie do dwóch terenów w dowolnym ruchu. Dużo miejsca zaś przewidziano dla rowerzystów plan umożliwia również wydzielenie na autostrad pasów jak a formę własnej trasy rowerowej.

Nowy cel wykonywa i likwidację pawilonów na tyłach Nowego Światu. Radni przegłosowali plan, który zapewnia budowę w ich zajęciu w ich stanowisku konstrukcję domów wynoszących nawet 20 metrów wysokości. Nowa zabudowa może stanąć też na obszarze zieleni pomiędzy Smolną a Al. Jerozolimskimi. Przed wojną istniały tam kamienice. Dopuszczona została jeszcze rozbudowa Muzeum Narodowego od ściany ogrodu Na Książęcem.