Odbiór mieszkania – gdy się do tego zrobić?

REKLAMA: mieszkania Bydgoszcz

Odbiór mieszkania – kiedy się do ostatniego przygotować?
Na przyjęcie mieszkania przyjmuj się w przeciągu dnia, w codziennym świetle znacznie więcej widać. Nie ciągnij się, zarezerwuj sobie ponad dwie godziny. Jeżeli czujesz, że potrafisz nie podołać zadaniu – wynajmij inspektora, który sprawdzi dla ciebie wszystkie ważne role, a przynajmniej zapewnij sobie wsparcie osoby zdecydowanej i zawodowej siebie.
Zrób się – znaj dobrze umowę, wynotuj normy budowlane i wymogi techniczne, które przynoszą ciż jej zapisy. Skorzystaj ze sobą miarkę (dla zaawansowanych – dalmierz laserowy), kątownik (lub zwykłą ekierkę), poziomicę, ciężarek na sznurku do sprawdzania pionów, próbnik (śrubokręt ze wskaźnikiem prądu), kulkę lub niską piłkę (sprawdzisz nią podłogi).


1. Czy powierzchnia bycia jest udana
Powierzchnia bycia, jaka jest firmą złożenia z deweloperem potrafi żyć obliczana w przeciwny sposób, chce toż z wartości, jaką przyjął deweloper. Mówiąc łatwo pewno więc stanowić powierzchnia z tynkiem lub bez – musisz o tymże mieć mierząc wnętrza w bliskim nowym miejsca. Często umowa zawiera zapis o dodatkowym marginesie błędu (zazwyczaj 2%), jednak wszelkie odstępstwo od umowy, w ostatnim metraż, oddaje ci bodziec do odejścia od umowy zakupu.
2. Czy ściany są proste
Ściany winnym stanowić miłe, to wiemy wszyscy, tylko co zatem znaczy w działalności? Należy sprawdzić pion i poziom ścian i kąty na ich końca – winnym stanowić jasne (po to nam kątownik lub ekierka) także mieć równo rozłożony tynk (bez zgrubień i wybrzuszeń).
Ściany oraz sufity pragną być nudne. Szczególnie uważnie przyjrzyj się sufitowi jeżeli mieszkasz na świeżym piętrze, pod dachem – wszelkie usterki i przebarwienia mogą świadczyć wilgoć, i zatem z zmian może zwiastować najgorsze – źle zrobiony dach.
3. Czy podłogi są miłe i poziome
Podłogi i sprawdź poziomicą i najpraktyczniejszym urządzeniem – piłeczką. Sprawdź i kąty.
Jeżeli kupujesz występowanie na parterze warto zobaczyć grubość wylewki. Że trzeba wywiercić w ostatnim obowiązku dziurę, ale ponieważ wylewka ma swój wpływ na izolację termiczną (powinna stanowić jakiś 5 cm grubości), to jeżeli będzie mała – zapłacisz za tę wadę w rachunkach za ogrzewanie.
Z zmianie podłoga na balkonie i parapety winnym być właśnie skonstruowane, aby bez problemu odpływała spośród nich woda, sprawdź a za pomocą piłeczki, albo na może są spadek.
4. Czy okna i drzwi zostały osadzone dobrze także są szczelne
Okna i drzwi powinny stanowić ciepłe, by ważna było zarejestrować także zaprotokołować ewentualne wady i nierówności.
Musisz stwierdzić czy okna i drzwi tworzą i umieszczają się prawidłowo i czy szeroko otwarte nie przymykają się samoczynnie.
Możesz w bardzo logiczny rozwiązanie sprawdzić czy okna i drzwi są szczelne – zamknąć je wkładając kartkę między ramę i futrynę – nie powinno być szansy swobodnego wyjęcia kartki po zakończeniu skrzydła.
Do każdych drzwi, jeszcze tych w stronach wspólnych powinieneś dostać sposoby w czasie odbioru mieszkania, również do skrzynek z licznikami i bezpiecznikami, skrzynki pocztowej i cele, czy garażu.