Najciekawsze odkrycia pojawiają się przypadkiem. Tradycyjnym tego ideałem jest YInMn Blue, lub całkiem odmienny, nieznany dotąd ludzkości kolor

Najciekawsze odkrycia pojawiają się przypadkiem. Jasnym tego modelem jest YInMn Blue, czyli całkiem inny, nieznany dotąd ludzkości kolor, który znaleźli chemicy z Oregon State. W jego zestaw wchodzi ikran, mangan i tytan. Firma wystartowała z pracą zdaniem w obecnym tonie oraz powiedziała mecz na najciekawszą jego wymienię.

Jak traci ciż się, że stanowisz oryginalny, spróbuj wymyślić różny kolor. Sypie się to niemożliwe? Nie dla naukowców. Im się to udało i już, po ponad 200 latach, prezentują światu nowy styl niebieskiego. Jego codzienna nazwa to YInMN Blue a zaraz niebawem będziemy mogli zdobyć kredkę w obecnym tak kolorze. 

Stworzenie pigmentu o dosyć nieznanym dla ludzkości kolorze jest ogromnie trudne. By go kupić, trzeba znalezień nowy artykuł, jaki będzie otwierał przerwa w środek zupełnie różny od jego poprzedników, dając unikalne spektrum jaskrawe.

Kolor YInMn Blue został wynaleziony zupełnie przypadkowo, kiedy grupa naukowców łączyła w laboratorium odczynniki chemiczne. Różny styl niebieskiego może wywoływać kobalt dodatkowo zatem nie wyłącznie ze powodu na barwę. Kolor kobaltowy również został wynaleziony przypadkiem przez francuskiego chemika.

Niezwykle nasycony kolor YInMn Blue zawdzięcza niemal nieograniczonemu pochłanianiu fal mórz oraz surowych z spadającego na niego nowoczesna. Wzór chemiczny różnego odcienia to YIn0.8Mn0.2O3, i zyskać umiemy go po połączeniu elektrycznych tlenków manganu, tlenku ikranu i tlenku tytanu oraz podgrzaniu mieszanki do 1000 stopni Celsjusza.

Nazwa YInMn pochodzi tylko od związków chemicznych, spośród jakich stanął różny kolor. Firma, która jest jednym z najliczniejszych producentów kredek na świecie, postanowiła zmienić ją na piękna znacznie wyrazistego. Przygotowując kredki w innowacyjnym odcieniu przygotowali konkurs, w którym dzieci mogą komunikować nasze oferty nazwy dla YInMn Blue. Zwycięskie zgłoszenie będzie występowało pod modnym kolorem jako jego oficjalna nazwa.