Muzyka czy menu? Spór, co jest najważniejsze na szczęściu, jest od lat i nie widzę szans, by się zakończył.

Reklama: Zespół weselny Gniezno

Muzyka czy menu? Spór, co jest najistotniejsze na przyjęciu, jest od lat natomiast nie widzę szans, by się zakończył. Widoczne istnieje to, iż te dwa aspekty przygotowań walczą o palmę pierwszeństwa w obrębie ważności i wysokości nakładów finansowych. Dla mnie oba są równie istotne (dodałabym jeszcze dekoracje), aczkolwiek klienci dzielą się celami również dla samych istotniejsze stanowi wtedy, czym tkwi poczęstują, dla nowych to, czy zagwarantują im jedyną atmosferę do zabawy. 

W Polsce, wiadomo, każdy wie się na piłce nożnej i na grze, wszyscy informacją, co stanowi pozytywne, oraz co stanowi niebezpieczne. A myśl nie istnieje taka oczywista. Wszystek ma słuch, swoje preferencje, jednakże nie jednak to wystarczy, aby dokonać słusznego wyboru i odnieść na naszej zabaw i zabawie muzyczny sukces. Na zbytu jest rzesza mniej czy dużo doświadczonych muzyków, didżejów, dziesiątki możliwości przeróżnych konfiguracji, zakres repertuarowy bez granic. Do muzycznego oprawienia jest ślub, przyjęcie, czasem poprawiny. To między innymi muzyka stworzy (lub nie) niepowtarzalną atmosferę uroczystości. Przeczytaj poniższe rady i pomoce. Mam możliwość, że dzięki nim imprez będą idealne również dla ucha. 

Według mnie dobrym wyjściem jest użycie zalet obydwu tych drodze, a to wynajęcie didżeja i świata grającego grę na żywo. Zespół wykonujący na żywo potrzebuje przerw, i te przestrzenie nie muszą się przecież pokrywać z punktami, kiedy goście weselni chcą odpoczywać od tańca. Wtedy wkracza didżej. Pewno on rzadko zapewnić pracownikom możliwość zabawy, kiedy zespół zakończy już pracę. Zazwyczaj grają one sześć setów będących około 30–45 minut każdy, a goście mogą zawierać bardzo dobrze odwagi oraz planować podejmować się dalej. Ważne, aby sprawdzić, jaki repertuar będzie prezentować zespół, a który didżej, tak żeby się nie dublowali. 

Dziś obserwuję bardzo wyższą wiedzę muzyczną par młodych. Szukają one składów, jakie nie grają muzyki disco polo, wymagają gry na żywo, bez najmniejszego wspomagania się jakimikolwiek sztuczkami typu playback czy półplayback albo sekwencer. Klienci polują na własnym weselu koncertu na najogromniejszym poziomie, nie chałtury, zbieraniny muzyków skupiających się na co dzień zupełnie innymi profesjami, traktujących stawianie na weselach jako zajęcie dorywcze. Są w Polsce profesjonalne zespoły, umieszczające się z gruntownie wykształconych muzyków, dla których działanie jest zawodem. I dzięki wielu telewizyjnym programom typu „talent show” wybór artystów kilka czy dużo oczywistych jest naprawdę duży.

Moim klientom polecam zespoły, które w prywatnym składzie mają sekcję dętą. Są przyjemniejsze, tylko takie podejście rozszerza możliwości brzmieniowe tak w nieskończoność, a utwory zaaranżowane na instrumenty dęte powodują przyjemną gęsią skórkę. Najbogatszą a indywidualną wadą wzięcia z usługi profesjonalnego cover bandu jest cena. Na zajęcie przyjeżdża zespół zestawiony z minimum sześciu, a czasem nawet dziesięciu osób, realizator dźwięku, czasami pracownik techniczny. Zespoły z ogromniejszej półki dysponują nagłośnieniem i oświetleniem całości imprezy wartym niekiedy znacznie dobrze niż sto pięćdziesiąt tysięcy złotych, więc wykorzystanie tej zaawansowanej technologie niestety te kosztuje. Paradoksalnie jednak wynagrodzenie pojedynczego muzyka w takim zespole stanowi o dużo mniej niż w „grupie” złożonej z trzech sezonowych „muzykantów”.

Zatrudnienie zarówno didżeja, jak i układu jest korzyści oraz zalety. W sukcesu zespołu wadą zapewne żyć szeroka cena. W wypadku didżeja wartość jest własnością. Do wad wyboru didżeja muszę niestety zaliczyć fakt, że dla małego gościa właściwie nie stanowi pełniejszej sumie między setami didżejskimi a puszczaniem gry z… radia. Efekt wizualny same jest dość ubogi. Zaletą mienia spośród usług didżeja jest fakt, że zajmuje wraz ze sprzętem niewiele miejsca, to czasem bywa, że istnieje indywidualnym wyborem. Zarówno wśród didżejów, kiedy również wśród zespołów można odnaleźć miłych i słabych wykonawców. 

W tejże dziedziny, jak i w wielu innych, istnieje silny związek między doświadczeniem muzyka dodatkowo jego wymaganiami finansowymi. Wykształceni, doświadczeni muzycy kosztują dobrze niż sezonowi amatorzy. Oczywiście, nie ma cenników, które dla wszystkiego zlecenia, miasta byłyby trafnym punktem odniesienia. Ceny zespołów dzielą się w współzależności od liczby muzyków, liczby instrumentów, czasu występu, a czasem także terminów. Ci, którzy zapewniają nagłośnienie i oświetlenie, powinni je przystosować do wielkości sali, w jakiej będą wykorzystywali, i z obecnego też mogą wynikać różnice w kosztach. W momentach poza ślubnym sezonem przestrzeń negocjacyjna jest silniejsza. Koszt utrzymania didżeja wynosi od ośmiuset do czterech tysięcy dobrych z wyposażeniem nagłośnieniowo-oświetleniowym. Istotne jest jego przejście eventowe, niekoniecznie klubowe. Z pewnością jednak didżej to najpopularniejsze rozwiązanie oprawy muzycznej wesela. 

Oczywiście cena nie powinna być miłym kryterium. Zdarza się przecież, że czyjeś oczekiwania finansowe są kompletnie nieadekwatne do odczucia i wiedze.

Dobierając rozwiązania muzyczne, trzeba wziąć pod opiekę zarówno upodobania własne, jak również jest, oraz kwestie techniczne, na dowód powierzchnię sali, w jakiej uznaje się odbyć część taneczna wesela. Czasem sala nie jest na końcu duża, by zmieścił się zespół. Istotne jest też to, czy wesele jest organizowane wewnątrz budynku, czyli w plenerze. Selekcjonując zespoły, tak mieć szansa obejrzenia występu danego bandu na żywo. Alternatywą potrafią stanowić przedmioty demo, choć usłyszenie zespołu przynajmniej na wartości stanowi niezmiernie wiarygodne. Pamiętaj, że dwóch klawiszowców nie stanowi w kształcie zagwarantować takiej jakości wykonania utworów jak system z perkusistą, gitarzystą i pianistą. Dlatego te porównywać trzeba zespoły o identycznych składach. Z pewnością warto także poszukać zespołu z badaniem „scenicznym”. Muzycy studyjni zupełnie inaczej się prezentują na historii również wynoszą nowy związek z publicznością. Dobrze, żebyś dokonała świadomego wyboru. Obycie i wypróbowanie w branży eventowo-ślubnej zaprocentuje podczas przyjęcia. Istotna jest analiza repertuaru i sprawdzenie, jak dany zespół radzi sobie z anglojęzycznymi utworami. Trzeba porównać czas pracy danego zespołu na imprezie, ile przerw tworzą natomiast na ile są dostępni na myśli czy sugestie.

W sukcesu didżejów należy się spośród nimi przyjść osobiście i zobaczyć, lub istnieje między wami „chemia i nić porozumienia”. Należy omówić styl pracy konkretnego didżeja, bogactwo płytoteki, dobór repertuaru, posiadane wyposażenie nagłośnieniowo-oświetleniowe oraz podatność na preferencje gości. Dobry didżej musi wiedzieć szybko odpowiadać na to, co się dzieje na parkiecie. Jego ranga zapewne istnieć rozbudowana o wartość wodzireja czy konferansjera. Musisz określić swoje preferencje, aby móc razem z nimi dobrać wykonawcę.