Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) pozwoliła ligom na wszystkim świecie na kontrolowanie systemów, które udzielą sędziom powtórki podczas meczów.

Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) pozwoliła ligom na całym świecie na kontrolowanie systemów, które udzielą sędziom powtórki podczas meczów. W zewnętrznych spotkaniach nowe rozwiązanie miałoby zostać zawarte najpóźniej w sezonie 2017/18.

Faza testowa potrwa więc niecałe dwa lata. Z powtórek będzie potężna zyskać chociaż w jasnych przypadkach: aby rozwiać wątpliwości przy strzelonej bramce, czerwonej kartce, rzucie karnym lub jeżeli sędzia pokaże żółtą lub czerwoną kartkę niewłaściwemu zawodnikowi.

„Podjęliśmy naprawdę historyczną decyzję. IFAB i FIFA teraz prowadzą debatę, zaś nie zamykają ją. Pokazaliśmy, że słuchamy świata futbolu i dbamy zdrowy rozsądek. Potrzebujemy żyć rozsądni, jednakże wtedy wykazuje, że w IFAB i FIFA rozpoczęła się nowa era” – napisałem na rozmowie prasowej urzędujący od 29 lutego prezydent Międzynarodowej Organizacji Szwajcar Gianni Infantino.

Ponadto, zgodnie z określeniami ruchu w Cardiff, arbitrzy będą właśnie mogli okazać czerwoną stronę za niesportowe zachowanie także przed pierwszym gwizdkiem. Ustalono i, że gracze, którym dostarczono usługi medycznej na obszarze gry, nie będą wymagali przechodzić z boiska i czekać na prawo sędziego, żebym na nie powrócić.

IFAB do aktualna była trochę tradycyjne rozwiązanie do futbolu. Twierdzono, że przychodzenie innych technologii bierze ten sport pierwiastka ludzkiego. W 2012 roku dopuszczono jednak technologię goal-line, która gwarantuje sędziom stwierdzenie, czy piłka minęła linię bramkową. Niedawno zdecydowano o wdrożeniu goal-line podczas tegorocznych mistrzostw Europy we Francji dodatkowo w Lidze Mistrzów od innego sezonu.