Klienci coraz powszechnie stosują po smartfony szukając relacji w pułapce.

Reklama: Pozycjonowanie Bydgoszcz

W październiku po raz pierwotny w treści trening ze smartfonów i tabletów przekroczył ruch wywoływany przez dania stacjonarne. Posiadanie mobilnej wersji perspektywy to konieczność, aby obronić się szczególnie w mobilnych wynikach wyszukiwania.

Obecnie jeśli użytkownik wpisze frazę do zmiennej wyszukiwarki, roboty Google sprawdzą najpierw desktopową wersję strony, traktując ją ze motywu na jej dobranie do pytania internauty. W wielu sukcesach teksty zamieszczone na desktopowej wersji strony kłócą się z podstawy wydanych na karcie mobilnej. Wzór nie ocenia to rzeczywistej zawartości domen, które ukażą się w przenośnych SERP. To stwarza jedne tematy, ponieważ klient może dostać adresy URL, które nie będą wypełniały jego konieczności.

W klubu spośród tymże Google rozpoczyna testowanie mobile-first indexing. Roboty wyszukiwarki będą zajmowały uwagę na wielkość mobilnej wersji strony nim zostanie ona wykazana w przenośnych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu klient otrzyma listę domen pasujących jego pytaniu. Testy z bieżącym systemem indeksowania na froncie zostaną wykonane na małą skalę, i później mają objąć cały mobilny ranking.

Gary Illyes 13 października poinformował, że kalifornijski gigant chce stworzyć osobny indeks na urządzenia mobilne. Zawsze ujawnia się, że webmaster podał nieprawdziwą informację. Paul Haahr, inżynier odpowiedzialny za pracę wyszukiwarki, sprostował wypowiedź kolegi oświadczając, że indeks będzie jednorazowy. Serwisy niedostosowane do smartfonów i tabletów nie znikną z aktywnych SERP, a będzie karmi o wiele ciężko znaleźć, ponieważ jako pierwsze ukażą się strony ruchowe i responsywne. 

Chociaż analizowanie zawartości mobilnych wersji stron pod kątem ich wkomponowania do pytania odbiorcę jest zaledwie analizowane przez Google, warto dobrać serwisy ze sensu na mobile-first indexing. Upewnij się, czy:

desktopowa i mobilna wersja strony zawierają ustawione takie same informacje strukturalne,

na obu grupach odnajdują się takie same, rozbudowane treści,

mobilna wersja właściwości nie jest zablokowana dla Googlebota w pakietu robots.txt,

nie wprowadziłeś zmian w linkach kanonicznych,

zweryfikowałeś mobilną opcję w Search Console.

Serwisy niedobrane do oczekiwań urządzeń przenośnych wciąż będą indeksowane – odwiedzą je nawet roboty mobilne. Jednakże należy zawierać się spośród owym, że takie domeny polecą w przenośnym porządku na zdecydowanie gorsze wartości. Mobilne strony zostaną wyświetlone jak doskonałe.

Stworzenie mobilnej lub responsywnej wersji strony opłaci się wszystkim właścicielom domen chcącym o pozyskaniu użytkowników korzystających ze smartfonów i tabletów. Serwis stanie właściwie doceniony przez Google, wskoczy na przedniejsze pozycje w przenośnym rankingu, a klienci docenią stronę, która będzie przystosowana do urządzeń mobilnych.