Kiedy indeks mobilny Google? Jak pokazuje Search Engine Land, Google planuje indeksować strony oddzielnie dla desktopu i odrębnie dla urządzeń mobilnych.

Reklama: Specjaliści SEO Bydgoszcz

Kiedy indeks mobilny Google? Jak pokazuje Search Engine Land, Google planuje indeksować strony oddzielnie dla desktopu i sam dla urządzeń mobilnych. Cele te stwierdził Gary Illyes i dodał, że indeks wyników mobilnych bronienie się wkrótce tym priorytetowym. 

W przeciągu kilku miesięcy Google zamierza stworzyć oddzielny katalog stron wyświetlany użytkownikom urządzeń mobilnych – donosi Barry Schwartz na łamach serwisu Search Engine Land. – Ten tak indeks mobilny Google (mobile search index) ma bronić się indeksem priorytetowym odpowiedzialnym za dopasowanie wyników wyszukiwania do zapytań użytkowników. Pozostały katalog stron w grup desktopowej (desktop search index) uznaje żyć nadal rozwijany, a nie będzie aktualizowany tak często jak lista stron mobilnych.

Oddzielny indeks mobilny Google może oznaczać, że nawet stosując te same procesy i narzędzia własna miejscowość może zawierać piękniejsze albo niższe znaczenie w relacje z tego, czy ukaże się w SERPach na laptopie czy na model na smartfonie.

Jest zatem dodatkowa zmiana w ramach idei Mobile First, która tworzy przystosowanie stron internetowych do wygodnego szukania na urządzeniach mobilnych. O planach poinformował w czwartek (13.10) Garry Illyes, webmaster trends analyst w Google’u. Search Engine Land wyciągnęło spośród niego jeszcze informację, że spotka toż „w czasie kilku miesięcy”.

Pierwsze informacji o własnym indeksie pojawiły się w branżowej prasie już w dawnym roku, a jak tworzy Schwartz, jeszcze nie oczywiście gdy on tak ma służyć. Poddaje się wiele pytań. Czy skoro indeks mobilny będzie obecnym istotnym to czy będzie obowiązkowy także za dopasowanie wyników do zapytań wpisywanych w desktopowej wersji wyszukiwarki? Czy lista wyników wyświetli to tylko części dopasowane do urządzeń mobilnych? Zaś w kraju jakie zadanie będzie miał „przestrzały” indeks desktopowy? Choć korzystanie z Google na komputerach stacjonarnych jest już mniejsze niż na urządzeniach mobilnych, to zazwyczaj płaci za sporą część ruchu.