Jak powszechnie wiadomo świat roślin jest mocno kolorowy również daleko różny.

Reklama: Kwiaciarnie Inowrocław

Jak często wiadomo świat roślin jest bardzo różnorodny także dużo różny. Spośród tego oczywistego bogactwa korzystają floryści na wszystkim świecie, proponując klientom rozmaite rozwiązania w spraw doboru kwiatów na ślub oraz uznanie weselne. Cechy charakterystyczne, widocznych na zbytu roślin i smaków spowodowały, iż w świecie florystyki zaczęto wyróżniać konkretne zabiegi w dekoracjach. Ta myśl dotyczy także oprawy ślubnej.

Oto kilka przykładów. Oprócz tych najczęstszych otrzymuje się styl rustykalny, w jakim prowadzą kwiaty polskie albo obecne wyglądające, stawiające na polach, łąkach i w lasach rośliny. W współczesnym przykładzie oczywiste jest stosowane drewna, czy wikliny, czasem oraz latarni na świece oraz koronek i włóczek. Innym przypadkiem jest zabieg glamour, czyli znacząc w planie – skończenie na imprezy atmosfery luksusu i elegancji. Jego zaletami częstymi są błyskotki, np. kryształy lub broszki oraz złote, czy srebrne dodatki, np. kandelabry. Kolejny trend to piękny, którego ulubionymi kwiatami są obecne w tzw. pudrowych odcieniach – hortensje, rozmaite gatunki róż – od gałązkowej po pienną, goździki, czy powracająca w prawdziwym stylu gipsówka. Ostatnim przykładem, jaki wymagam przytoczyć jest sposób nowoczesny – bardzo geometryczny, w którym chętnie polecane są proste naczynia, np. białe ceramiczne kwadraty oraz rośliny z pierwszej grupy znaczeniowej, czyli tzw. egzotyki jak strelicje, helikonie czy kurkuma.

Pamiętajmy, że pracujące w dekoracjach ślubnych style, zupełnie nie muszą nas ograniczać. Mogą za to poradzić w postaci, kiedy ilość prostych rozwiązań, powoduje u nas stres i dezorientację – czasem od przybytku głowa jednak może rozboleć. Wiedzmy, że te sprawy mogą się i czasem rozwijać także w prawdy stanowi ich daleko więcej niż te wymienione powyżej. Poszczególne elementy dekoracji mogą także grać we wszelkich rodzajach, czego przypadkiem potrafią stanowić świece. Ich właściwe zastosowanie, w wszelkim ze biegów, zależy natomiast od umiejętności i nauce florysty.

Kiedy mając swój ślub dochodzimy do momentu wyboru kwiatowych dekoracji, koniecznie zdecydujmy się na uwagę z florystą profesjonalistą. Ważne jest, aby już przed pierwszym spotkaniem przemyśleć to, jaki efekt chcielibyśmy kupić na zabawie. Pomocne potrafią się okazać inspiracje uzyskane z pras lub internetu, np. ze części naszej bliskiej kwiaciarni.

Spróbujmy zdać sobie na zapytanie w którym kwiatowym entourage’u czulibyśmy się najbardziej komfortowo. Profesjonalny florysta pomoże nam zweryfikować swoje układy np. polecając lub odradzając niektóre rośliny ze względu ich sezonowość i powiązaną z obecnym cenę kwiatów. Dzięki takiej współpracy oprawa naszego ślubu będzie robiła wrażenie spójnej i dokładnie przemyślanej.