Garaż to mieszkanie, gdzie przechowujemy samochody, motocykle, rowery i znacznie innych drogocennych przedmiotów.

Reklama: Zabezpieczenia specjalne Bydgoszcz

Garaż to znaczenie, gdzie przechowujemy samochody, motocykle, rowery także sporo nowych drogocennych przedmiotów. Gdyby jesteśmy szczęściarzami i garaż tworzymy w bloku lub w jego sąsiedztwie ryzyko włamania oraz kradzieży jest wyraźnie mniejsze.

Jednakże, często garaże uważają się poza terenem zamieszkania, głównie w licznych obszarach miejskich. Lokalizacja takich garaży często powoduje, że zajęcia te są korzystne dla złodziei. Jak w takiej sytuacji zabezpieczyć własne mienie przed kradzieżą?

Jest toż koniec niemożliwe do zrealizowania. Właśnie im większa brama i rozwiązanie, tym złodziejowi trudniej. Z drugiej części – dużo wydajne zabezpieczenia fizyczne są informacją dla złodzieja, iż w polskim garażu prawdopodobnie żyć „nieco” godnego zainteresowania. Pokonanie zabezpieczeń mechanicznych, głównie na odludziu, nie ma jednego znaczącego ograniczenia.

W takiej sytuacji dobrą formą zabezpieczenia mogą stanowić wideo alarmy GPRS. Istnieją wtedy narzędzia alarmowe, które zaopatrzone są w sprzęt fotograficzny, czujnik ruchu, podświetlenie w podczerwieni, syrenę alarmową i moduł komunikacyjny. Ich pewną wartością jest wykrywanie trendzie i uczenie właściciela o zdarzeniu będącym znaczenie w garażu.

W formie, gdy detektor ruchu wykryje nieuprawnioną głowę w garażu, zostanie przeprowadzone zdjęcie tej świadomości i szybko wysłane w stylu MMS do właściciela garażu. Właściciel – istniejąc w byciu takiej informacji – może już zareagować wzywając np. policję lub firmę ochroniarską. I danie może wygenerować alarm dźwiękowy, który przy odrobinie szczęścia odstraszy złodzieja. Jeżeli natomiast złodziejowi uda się kradzież naszego mienia – właściciel garażu mieć będzie tematem, który pozwoli organom ścigania złapanie złodzieja i odzyskanie mienia.

Urządzenia typu wideo alarm GPRS to małe, kompaktowe urządzenia elektroniczne, wymagające do lektury zasilania zewnętrznego (w doborze jest zarówno akumulator umożliwiający do 8 godz. pracy bez zasilania) oraz karty SIM (urządzenie stosuje się przez Internet z serwerem, na którym daje wykonane zdjęcia) oraz wysyła komunikaty SMS / MMS do pracodawcę.

Istnieje zatem dość proste a bardzo potrzebne urządzenie, które da nam na ochronę naszego dobytku w miejscach odosobnionych bądź stale pozbawionych nadzoru.