Dali się do nas dziadkowie zatroskani o stan swojego trzyletniego wnuka, który większoćć dnia jest przed telewizorem i komputerem

Reklama: Naprawa RTV Bydgoszcz

Oddali się do nas dziadkowie zatroskani o los swojego trzyletniego wnuka, który większoćć dnia jest przed telewizorem i komputerem. Czytelnicy obawiają się, że zapewne być wówczas okazją zdiagnozowanej ostatnio u dziecka wady wzroku.

Młodzi, gdy chcą być ogromny spokój od ruchliwego dzieciaka, sadzają malucha przed telewizorem na na parę godzin. To jedno robią, jak chcą dłużej pospać lub zająć się komputerem. W efekcie takiego postępowania wnuk nasz zaczął zezowacPodobne problemy dotyczą nieco starszych dzieci.

Nie wymagamy dziecku robić krzywdy i zabraniać mu włączania komputera jednak obawiamy się, że może więc podobieństw się na jego wzroku. Czy posiadamy odpowiednie podstawy do niepokoju – pyta pani Marzena z Radomia. Okulary na całe życie O produkty nadmiernego bycia czasu przed komputerem i telewizorem przez dzieci zapytaliśmy w poradni okulistycznej w radomiu. – Komputer jest dużo ujemny wpływ na wzrok niż telewizor. Dostarcza on napięcia mięśni ocznych wywołane pracą oka do tzw. „bliży” co ma szacunek na wczesne ujawnienie krótkowzroczności również jej wzrost. Im wcześniej pojawi się krótkowzroczność u dziecka tym choroba wzroku będzie znaczniejsza w perspektywie. Pacjent z krótkowzrocznością nosi okulary na określone, czyli do kraju życia. Dziecko patrząc w telewizor lub monitor komputera rzadziej mruga co prowadzi do wysychania powierzchni oka i faktów z obecnym związanych takich jak mrowienie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami. Aby zmniejszyć te chorobie należy stosować widoczne w aptekach preparaty sztucznych łez. Odnośnie obawy dziadków o trzyletniego wnuka należałoby odnieść się do lekarza. Zez u trzylatka wymaga pełnej kwalifikacje oraz leczenia, tj zbadania co jest okazją zeza oraz wygodnego postępowania. Najczęstszą przyczyną jest wada wzroku, która potrzebuje korekcji okularowej, i w pewnych przypadkach te dodatkowo ćwiczeń ortoptycznych. 

Najczęstszą wadą u niemowlęta jest nadwzroczność, której towarzyszyć może zez. Nie wolno go bagatelizować tylko odpowiednio leczyć, nosząc okulary korekcyjne, lub robiąc zadania na profesjonalnym sprzęcie w ostateczności wskazana jest operacja oka.