Coraz dobrze szlabanów na osiedlowych parkingach. Dla niektórych udogodnienie, dla różnych źródło kłopotów.

Reklama: Szlabany Bydgoszcz

Dla jednych jest wówczas miły metoda na stanowisko wolnego pola do parkowania, dla nowych kłopot i skomplikowanie połączone z dojazdem do klubu w innych życiowych sytuacjach. Elbląskie spółdzielnie coraz częściej kwalifikują się na zamontowanie szlabanu.

Choć mieszkańców w polskiego drogiego miasta sukcesywnie ubywa, ilość podejmujących się po nim samochodów rośnie. Przybywa i miejsc parkingowych, natomiast w tempie niewystarczającym. Najlepiej zaobserwować można zatem zjawisko w środowisku, gdy w środku dnia próbujemy znaleźć miejsce aby zaparkować.

Trudno znaleźć wolne miejsca parkingowe na moim osiedlu – przyznaje mężczyzna będący niedaleko pasażu handlowego. Parkingi są ograniczone wyłącznie dla mieszkańców osiedla również obecne nie dla każdych. Dobrze, że jest szlaban. Zmniejszył on ilość pojazdów osób, które wykonywały tu zakupy.

U nas również powinien taki szlaban stanąć – żali się pani Jola, występująca na Dalekim Mieście. – Na lokalne podwórko, na jakim i oczywiście miejsca brakuje, wjeżdżają obce samochody. Tylko po to, gdyby nie odpowiadać za postój.

Można odnaleźć więcej osoby, jakie ze stawiania szlabanów nie są zadowolone. Niestety są to całkowicie goście nie posiadający samochodu.

Pierwsza niedogodność pojawiła się przy przeprowadzce – mówi pani Julia. – Gdy chciałam, aby ciężarówka z moimi myślami podjechała pod moją klatkę, musiałam to szukać sąsiada, który by mi pomógł. Później na domową rękę musiałam dorabiać sobie pilota, bo kobieta z której wynajmowałam mieszkanie, nie posiadała takowego.