Ciąża jest stanem, w którym kobieta powinna szczególnie pamiętać o nasze zęby.

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Ciąża jest stanem, w którym kobieta powinna szczególnie dbać o własne zęby. Stanowią one w bieżącym sezonie dużo bardziej osłabione oraz wrażliwe na próchnicę, ponieważ rodzące się dziecko zabiera mamie cenne minerały. Jeszcze wiele kobiet ogranicza mycie zębów z początku krwawiących dziąseł, co sprzyja rozwojowi płytki nazębnej i osadom. Jeśli dodamy do ostatniego częste podjadanie słodkich pokarmów, otrzymamy doskonałe powody do wzroście bakterii, zagrażających także rosnącemu w brzuchu mamy dziecku.

Więc w sezonie ciąży szczególnie znaczące jest prawidłowe odwiedzanie stomatologa. Jeżeli przyszła mama nie zdążyła wyleczyć zębów przed popadnięciem w ciążę, najlepszym stopniem będzie środkowy trymestr, czyli 3 – 6 miesiąc.

Podczas ciąży można bezpiecznie przeprowadzać większość zabiegów stomatologiczych:

Bezpieczne wypełnianie ubytków – materiały przydatne do budowania zastosowań nie przenikają poza ząb i nie są niebezpieczeństwa dla płodu. Małe ubytki skutecznie leczymy bez potrzeb podawania znieczulenia, hamując rozwój próchnicy z pomocą dla mamy i dziecka.

Odpowiednio dobrane znieczulenie – niezwykle istotne jest poinformowanie naszego stomatologa o ciąży przed zabiegiem, też takim, który chce znieczulenia miejscowego. Wybierze on więc środek nieobkurczający naczyń krwionośnych, bezpieczny dla płodu.

Leczenie kanałowe – w sukcesu leczenia endodontycznego, wstrzymujemy się z przygotowaniem zdjęcia RTG, zakładając czasowe wypełnienie do kanałów i kończąc leczenie po urodzeniu się dziecka.

Wybielanie zębów i style profilaktyczne – wpływ środków dostarczających do tłumaczenia nie jest do celu przebadany pod kątem wpływania na płód, dlatego radzimy odłożyć ten sposób na etap po połogu. W przebiegu ciąży zabieg wybielania można skutecznie zastąpić wykonując profesjonalną higienizację, która oprócz uczucia odświeżenia ochroni zęby przed szkodliwymi złogami i wzrostem bakterii.